Jak wybrać zabawkę dla dziecka?

Oferta zabawek dla dzieci dostępnych dziś na rynku jest naprawdę bardzo szeroka. Jak wybrać odpowiednią zabawkę, gdy jesteśmy kuszeni tyloma kolorami, wzorami i fantazyjnymi dźwiękami. Czy faktycznie każda reklamowana w telewizji zabawka z imponującymi efektami jest dobra dla dziecka?

Po co kupujemy zabawkę?

Na samym początku musimy się zastanowić dlaczego chcemy kupić dziecku zabawkę. Czy myślimy o jakiejś konkretnej okazji, jak urodziny czy święta? Czy jesteśmy na zakupach nieco przypadkowo i chcemy sprawić dziecku zabawkę, która go zajmie choć na chwilę. Czy dziecko głośno domaga się zakupu czegoś, co ściągnęło jego wzrok w sklepie i po prostu kupujemy sobie chwilę spokoju. Warto zastanowić się nad tym wszystkim, co już mamy w domu. Z czego dziecko naprawdę korzysta, co sprawia mu przyjemność, a co po chwili euforii leży nieużywane w kącie. Dziecko naprawdę nie potrzebuje setki bezsensownych zabawek, z których każda następna będzie go cieszyć coraz mniej. Warto więc zakup nowych zabawek dobrze przemyśleć, by faktycznie spełniały swoja rolę.

Zabawa i rozwój

Dobra zabawka to taka, która stymuluje nasze dziecko, jego wyobraźnię i umiejętności. Zabawki stworzone w przemyślany sposób jednocześnie bawią i uczą nasze dziecko. Dzięki nim maluch może ćwiczyć swoją motorykę, logiczne myślenie, zdolności manualne, a nawet pisanie. Dobra zabawka pobudza rozwój dziecka i poszerza jego zainteresowania. Doradcy w sklepie https://eltkom.pl przygotowali dla ciebie szeroką ofertę wartościowych zabawek, przystosowanych do wieku i etapu rozwoju dziecka. W jednym miejscu znajdziesz prostą zabawkę edukacyjną dla maluszka i bardziej zaawansowane wieloczęściowe zestawy dla wymagających kilkulatków. Wszystkie zabawki stworzone są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, byś spokojnie mógł obdarować nimi ukochane dziecko. Zabawka, którą wybierzemy w przemyślany sposób pozwoli naszemu maluchowi na rozwój logicznego myślenia i orientacji przestrzennej. Pobudza rozwój wyobraźni i kreatywności. Co ważne, bardzo często im prostsza zabawka, tym lepiej angażuje nasze dziecko do zabawy.

Bezpieczne i kreatywne pewniaki

Wśród jednych z najlepszych zabawek dla dzieci są klocki. Na eltkom.pl znajdziesz bardzo szeroki wybór klocków różnego rodzaju i z różnych materiałów. Z łatwością wybierzesz z nich klocki odpowiednio dopasowane do wieku i etapu rozwoju twojego dziecka. Klocki są świetnym przykładem prostej, ale niesamowicie angażującej zabawki, która w bezpieczny sposób stymuluje rozwój wyobraźni malucha, oferując niemal nieograniczone możliwości aranżacji.

Jak wybrać zabawkę dla dziecka?

Pamiętaj o zainteresowaniach malucha

Bardzo ważne jest, by dopasować zabawkę do wieku i upodobań malucha. Dzięki temu będziesz pewny, że zabawka będzie dla dziecka jednocześnie interesująca i bezpieczna. Zabawki posiadają na sobie wyraźne oznaczenia wiekowe, co ułatwi wybór nawet osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia z maluchami. Do pewnego wieku zabawki mają uniwersalny charakter, ale dla 5 latka warto już będzie kupić prezent bardziej indywidualny, zazwyczaj inny dla chłopca, inny dla dziewczynki.