Jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczenie.

Żyjemy w świecie, w którym zanieczyszczenia powietrza to realny problem dla wielu osób. Jak powszechnie wiadomo smog bardzo niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, jest on powodem wielu niebezpiecznych chorób. Smog to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego edukacja oraz zwiększanie świadomości w zakresie dbania o zdrowe powietrze są w dzisiejszych czasach tak niezwykle ważne. Każdy z nas powinien podejmować działania, które maja na celu ograniczenie zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza. Ale pamiętajmy również o tym, że aby walczyć z wrogiem należy go najpierw dobrze poznać.

Jakość powietrza ma znaczenie – co możemy zrobić, aby uchronić się przed niebezpiecznym działaniem smogu?

Aby uchronić się przed smogiem przede wszystkim powinniśmy zaniechać działań, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń powietrza. W tym celu warto między innymi wymienić swój stary piec na nowoczesne urządzenie, przyjazne dla środowiska, niestosować niedozwolonego opału czy też częściej korzystać z transportu publicznego niż prywatnego samochodu. Poza tym, aby nie narażać swojego zdrowia na niebezpieczny wpływ smogu należy na bieżąco monitorować stan zanieczyszczeń powietrza w okolicy, w której mieszkamy i pracujemy. W jaki sposób możemy tego dokonać? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest kontrolowanie stanu powierza przy pomocy map i aplikacji firmy Airly. Kiedy jakość powietrza jest zła warto zdecydowanie ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Natomiast, jeżeli normy dla pyłów drobnych PM10 i PM2.5 Są znacząco przekroczone, a my akurat musimy wyjść należy rozważyć użycie maski antysmogowej. Dzieli temu, że za pomocą map i aplikacji Airly jesteśmy w stanie sprawdzić 24-godzinną prognozę stanu zanieczyszczeń powietrza, bez problemu możemy zaplanować spacery oraz aktywność fizyczną na zewnątrz w dogodnym dla nas czasie, w którym jakość powietrza będzie najkorzystniejsza.

Jakość powietrza, którym oddychamy ma znaczenie.

W jaki sposób dbać o jakość powietrza w domu?

Pamiętajmy również o tym, że o jakość powietrza warto zadbać także w domu. Jak powszechnie wiadomo pomieszczenia, w których przebywamy powinno się regularnie wietrzyć, ale co w sytuacji, kiedy jakość powietrza na zewnątrz jest bardzo zła? Wówczas lepiej poczekać na moment, w którym stan zanieczyszczeń będzie względnie niski. W tym celu także możemy wykorzystać aplikację Airly i dostępne prognozy jakości powietrza. Należy zauważyć, że na mapach Airly odnajdziemy również podstawowe dane pogodowe takie jak np. siła wiatru. Pamiętajmy, że mieszkanie dobrze jest wietrzyć w wietrzną pogodę. Aby poprawić jakość powietrza w domu warto również zaopatrzyć się w oczyszczacze powietrza. Tego typu sprzęt pomoże nam pozbyć się nie tylko zanieczyszczeń związanych ze smogiem, ale także różnego rodzaju szkodliwych składników powietrza. Dobrym rozwiązaniem są również jonizatory oraz nawilżacze powietrza. Dzięki takim urządzeniom jesteśmy w stanie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Dobrze byłoby również zadbać o to, aby w naszych domach znalazło się sporo zielonych roślin.