Sypialnia z widokiem na …

Mieszkania od deweloperów na rynku pierwotnym są coraz mniejsze, alarmują specjaliści aranżacji wnętrz. Małe pokoje, ciasne korytarze i niewielkie łazienki to problem, z którym borykają się ludzie w nowych blokach, ale nie tylko. Z ograniczonym metrażem mierzą się również ci inwestorzy, którzy postawili na szeregowiec lub bliźniak za miastem na terenach, które zmieniły status z ziemi rolnej na działkę budowlaną. Wszystko to powoduje, że podczas urządzenia wnętrz trzeba się uciekać do różnych trików, powiększyć optycznie przestrzeń lub zastąpić nieciekawy widok z okna, takim, który w pozytywny sposób wpłynie na samopoczucie.

Sypialnia – jak urządzić mały pokój?

Statystycznie najwięcej mieszkań, które są sprzedawane w Polsce, to lokale z dwoma pokojami, których powierzchnia wynosi ok. 40-50 metrów kwadratowych. Takie mieszkania kupowane są zwykle jako pierwsze lokum dla młodej pary lub rodziny z jednym dzieckiem. W pierwszym przypadku można urządzić mały pokój jako typową sypialnię i wykorzystać jej walory do stworzenia oazy spokoju. Co w przypadku, gdy wąski pokój mieści tylko podwójne łóżko i zostaje niewiele miejsca na wyposażenie? Trudno będzie bez wyburzenia ścian dodać metrów, ale można optycznie powiększyć pokój i wykorzystać fototapety 3d do sypialni, jako sprawdzony trik w nowoczesnym, choć ciasnym budownictwie.

Sypialnia z widokiem na …

Trójwymiarowe obrazy i foto na ścianie

Na osiedlach mieszkaniowych coraz trudniej o ładny widok z okna, gdy budynki są od siebie oddalone zaledwie o kilka metrów. Inwestorzy chętnie korzystają z rozwiązania, jakim są fototapety 3D. Do sypialni, pokoju dziecka czy przedpokoju można wybrać ciekawe wzory i napawać oczy pięknymi widokami. Warto skorzystać z inspiracji dostępnych w sklepach internetowych, np. na stronie ObrazyFoto.eu jest bogata galeria wzorów. Producent trzyma wysoką jakość, dobre wykończenie, a montaż jest łatwy do samodzielnego wykonania. Ryzyko niepowodzenia praktycznie nie istnieje, ponieważ samoprzylepne tapety można w każdej chwili odkleić, nie niszcząc ściany, zwinąć i przenieść w inne miejsce lub przechować na jakiś czas bez utraty ich walorów.

Ile metrów powinno mieć mieszkanie?

W polskich standardach mieszkaniowych przyjmuje się ogólnie, że małe lokale do 45 m2, to rozwiązanie komfortowe dla osób samotnych lub dla pary bez dzieci. Natomiast 4-osobowej rodzinie najlepiej mieszka się na powierzchni około 60-70 m2. Przy dobrym układzie pomieszczeń nawet nieco mniejsze mieszkania o metrażu rzędu 55 m2 także sprawdzą się, pod warunkiem że poza salonem są jeszcze dwa odrębne pokoje. Oznacza to dość wąskie i ciasne przestrzenie, ale stosując fototapety 3D do sypialni dziecka, również można zyskać wrażenie, że w pokoju jest więcej miejsca.

Warto dodać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, mieszkanie powinno mieć powierzchnię użytkową nie mniejszą nić 25 m2. Kawalerka to jeden pokój z aneksem kuchennym i wydzieloną łazienką. Aby powiększyć przestrzeń, przedpokój często jest włączony w obrys salonu. Takie wnętrza również można optycznie poszerzyć, stosując fototapety 3D do sypialnianej strefy, korytarza lub udekorować główną ścianę w pokoju.