Jak znaleźć dobry serwis sprężarek śrubowych?

Obecnie sprężone powietrze jest wykorzystywane w niemal każdej branży. Jego zastosowanie jest wręcz zadziwiająco szerokie. Oznacza to, że również sprężarki powietrza są wykorzystywane bardzo powszechnie. Natomiast sprężarka, jak każde urządzenie, ulega czasami awariom. Gdzie udać się z zepsutą sprężarką? Kto może wtedy pomóc? Jak wybrać odpowiedni serwis sprężarek śrubowych czy tłokowych? Sprawdźmy!

Serwis sprężarek śrubowych i tłokowych

Niewątpliwie dobry serwis to taki, który naprawia sprężarki wszelkiego rodzaju. Nie powinny to być tylko modele śrubowe, czy też jedynie te tłokowe. Prawdziwi specjaliści doskonale znają się na obu rodzajach urządzeń. W rzeczywistości bowiem serwis sprężarek śrubowych i tłokowych naprawia bardzo podobne maszyny. Przyjrzyjmy się temu, czym różnią się modele śrubowe od tłokowych.

 

Zasadniczo sprężarka jest urządzeniem, którego głównym zadaniem jest sprężanie powietrza. Jak do tego dochodzi? Może to być realizowane na różne sposoby. Jeśli chodzi o sprężarki śrubowe, posiadają one śruby, wprawiane w ruch w celu sprężenia powietrza. Ruch śruby powoduje wzrost ciśnienia powietrza, czyli jego sprężanie. Dochodzi do tego za sprawą obrotu śruby, a tym samym dociskania powietrza do ścian sprężarki. Podobnie jest w przypadku sprężarek tłokowych, choć w tym przypadku miejsce śruby zajmuje tłok. Jego ruch powoduje znaczne zmniejszenie objętości powietrza, a w konsekwencji wzrost jego ciśnienia.

 

Serwis sprężarek śrubowych i tłokowych - w poszukiwaniu najlepszego z nich

Nie jest łatwo znaleźć dobry serwis sprężarek śrubowych i tłokowych, mimo że na rynku działa wiele tego typu firm. Jak wybrać tę najlepszą? Przede wszystkim polecamy zwracać uwagę na renomę danego warsztatu. Można ją sprawdzić choćby poprzez popularność zakładu. Niemniej jednak nie każdy popularny zakład jest godny polecenia. Na rynku działają też firmy, o których słyszało wiele osób, a jednocześnie usługi świadczone przez nie są bardzo kiepskie. Dlatego zalecamy, aby sprawdzać również opinie o danym wykonawcy napraw sprężarek śrubowych i tłokowych.

 

Nie bez znaczenia jest też doświadczenie danej firmy. Oczywiście nowy zakład, oferujący naprawy sprężarek śrubowych i tłokowych, może być jak najbardziej zakładem godnym polecenia. Jednak korzystanie z jego usług to zawsze pewne ryzyko. Natomiast doświadczona firma to w zasadzie gwarancja powodzenia naprawy. Dlaczego? Otóż jeśli firma utrzymuje się na rynku już od dekady lub nawet dłużej, to wedle wszelkiego prawdopodobieństwa oferuje usługi na wysokim poziomie. W przeciwnym wypadku już dawno wypadłaby z rynku.

 

Sprężarki śrubowe i tłokowe to maszyny skomplikowane. Ich znaczenie jest ważne w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Dlatego też warto dbać o tego typu sprzęt, naprawiając go od razu po pojawieniu się choćby najmniejszej usterki. Co więcej, ważna jest także konserwacja sprzętu. Należy regularnie wykonywać przeglądy, aby zapobiec poważnej awarii zanim się ona pojawi. Pozwoli to zaoszczędzić sobie kłopotu oraz pieniędzy, ponieważ im poważniejsza awaria, tym wyższy koszt jej naprawy.

 

Jak znaleźć dobry serwis sprężarek śrubowych?