Funkcjonalne szafki na buty

W Twoim domu znajdują się porozrzucane obuwie i za każdym razem spacerując po korytarzu potykasz się o nie? Przechowywanie butów nie musi sprawiać kłopotów. Jest na to rozwiązanie. Szafka na buty może posłużyć jako stylowy mebel, a  dzięki niej w Twoim mieszkaniu zapanuje wymarzony porządek.

Prosta i wygodna w użytkowaniu

Duże znaczenie ma sposób otwierania się szafki. Zależnie od modelu jej drzwiczki mogą się wysuwać, uchylać, przesuwać, albo też otwierać na bok. Buty łatwiej będzie ułożyć, jeśli w szafce będzie znajdował się większy otwór wsadowy. W przypadku, gdy szafka na buty podzielona jest na boksy, dobrze byłoby, gdyby wyposażona była również w otwór wentylacyjny. Dzięki temu, wkładając do niej wilgotne obuwie, będą one mogły wyschnąć, bez pozostawiania przykrego zapachu. Istotna jest głębokość szafki na buty. Kiedy będzie ona za płytka, ułożone w niej np. kozaków nie będzie możliwe. 

Jakich rozmiarów powinna być szafka na buty?

Podczas wyboru szafki na buty, przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę ilość sztuk obuwia, jaką posiadamy oraz ile miejsca mamy w przedpokoju. W przypadku, gdy mamy dużo par butów, a mało miejsca, najlepiej zdecydować się na wąską i wysoką szafkę na buty. Takie rozwiązanie sprawi, że zaoszczędzimy więcej przestrzeni. Za to, gdy nie potrzebujesz przechowywać zbyt dużej ilości obuwia, wystarczy jedynie tradycyjna szafka w stylu małej komody. Może być ona niższa i szersza. 

Funkcjonalne szafki na buty

Rodzaje szafek na buty

Wiele modeli szafek na buty oferuje nie tylko opcję schowania obuwia. Niektóre z nich wyposażone są w specjalne półki lub szuflady, gdzie trzymać można czapki, szaliki, rękawiczki, pantofle i parasole. Decydując się na szafkę na buty sięgającą do kolan, możesz pomyśleć o zaadapotowaniu jej jako siedzisko, na którym będzie można spokojnie usiąść i założyć trzewiki. Wśród rodzajów szafek na buty wymienić można szafy obrotowe i wahadłowe. Szafa obrotowa pasuje zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń, natomiast szafa wahadłowa pozwoli nam na przechowywanie kurtek i płaszczy, z kolei znajdujące się w niej szuflady dadzą nam możliwość przechowywania różnych drobiazgów. Regał na buty pozwoli nam pomieścić wiele par obuwia, ponadto umożliwia łatwy dostęp do każdej ze sztuk. Jeśli w mieszkaniu zamieszkują dwie osoby, warto zdecydować się na szafkę na buty z dwoma przegrodami, gdyż jest to kompaktowe rozwiązanie. Designerska szafka na buty z 3 lub 4 przegrodami nie zajmuje dużo miejsca na podłodze, daje dodatkowo możliwość schowania kilkunastu par butów. Dzięki nowoczesnym szafkom na buty jesteśmy w stanie zaoszczędzić przestrzeń i przechowywać wiele par obuwia. Wieszak na buty będzie świetnym rozwiązaniem dla małych wnętrz, natomiast rozsuwana szafka nie będzie ograniczała miejsca podczas jej otwierania. Kolejną propozycją szafki na buty jest ławka służąca do przechowywania obuwia oraz ich wygodnego zakładania. Taki mebel ma funkcję praktyczną i zarazem estetyczną. Półka na buty sprawdzi się bez zarzutu w przechowywaniu butów, które nosimy na co dzień. 

szafka na buty to mebel zaprojektowany z myślą o niewielkich przedpokojach, w których chcemy pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Przedpokój to pomieszczenie pełniące wiele funkcji - przechowywane są w nim kurtki, płaszcze i buty, a dodatkowo jest on także wizytówką naszego mieszkania.