Ocieplenie fundamentów - co jest najważniejsze?

Ocieplenie fundamentów to bardzo ważna kwestia, której należy dopilnować już na etapie rozpoczęcia budowy danego obiektu. Gwarancją dobrze wykonanej termoizolacji każdego budynku jest wykorzystanie do tego celu wyłącznie najlepszego materiału izolacyjnego. Poszukując specjalistów, którzy podejmą się ocieplenia fundamentów, warto zwrócić swoją uwagę na firmę Suez, która zajmuje się tym tematem profesjonalnie, wskazuje na to szereg skończonych realizacji. Ocieplenie fundamentów najlepiej docenia się zimą, kiedy znacznie zmniejszają się środki przeznaczane na ogrzewanie budynku.

Ocieplenie fundamentów - co jest najważniejsze?

W jaki sposób ocieplać fundamenty?

W celu prawidłowego ocieplenia fundamentów należy przede wszystkim wybrać fachowców, którzy zdobyli niezbędne doświadczenie w tej kwestii i mogą je wykorzystać. Dotyczy to wspomnianej wcześniej formy Suez, która tworzy nowe standardy w tej dziedzinie, wykorzystując przy tym najlepsze materiały i narzędzia. W kwestii tych ostatnich, konieczne jest zastosowanie wyłącznie materiałów o niskim poziomie wchłaniania wody, doskonałym przykładem są tutaj pianka poliuretanowa, polistyren lub specjalny styropian EPS. Wszystko to ma ogromne znaczenie, ponieważ wokół domu gromadzi się woda pochodząca z opadów, dlatego wszelkie zwykłe płyty styropianowe szybko zostałyby zawilgocone. Kolejną zasadą jest wykorzystanie specjalnego kleju, który umożliwi właściwe przymocowanie termoizolacji do ściany budynku. Wiele osób popełnia błąd zaopatrując się w spoiwa cementowe, które wpływają negatywnie na poszczególne warstwy izolacyjne, nie ma wówczas mowy o wytrzymałości takiej realizacji. Dlatego niezbędny jest klej poliuretanowy, ponieważ szybko się wiąże oraz nie prowadzi do uszkodzeń warstw izolacyjnych, każdy profesjonalista z pewnością doradzi konkretne spoiwo o powyższych właściwościach.

Ocieplenie fundamentów – jak to zrobić?

W kwestii ocieplania fundamentów należy pamiętać o kilku zasadach, często oszczędność jest tylko pozorna, ważne, by skorzystać z usług firm, które doskonale znają się na takich czynnościach. Każdy profesjonalista powinien zdawać sobie sprawę, że nie jest wystarczające izolowanie ścian piwnicy, ponieważ powinno ono sięgać co najmniej jednego metra w głąb gruntu. ocieplenie fundamentów na niewystarczającym poziomie może powodować jedynie pozorne oszczędności, pojawia się natomiast koszt dotyczący strat energii i nieprawidłowości w trakcie eksploatacji obiektu mieszkalnego. W każdym przypadku konieczne jest stosowanie produktów najwyższej jakości i pochodzących od sprawdzonego producenta, który podzieli się w każdej chwili pozyskanym doświadczeniem w zakresie ocieplania fundamentów. Na pierwszy miejscu należy stawiać każdorazowo jakość zarówno usług, jak i produktów, ponieważ stanowi to gwarancję wykonania efektywnej pracy, która będzie odczuwalna przez wiele lat. Jedynie skorzystanie z usług sprawdzonych i cenionych na rynku firm pozwoli na osiągnięcie najlepszego i najbardziej skutecznego efektu końcowego. Wpłynie on na komfort i bezpieczeństwo ludzi mieszkających w budynku.