Gdzie na sushi w Warszawie?

Kiedyś wybór lokalu sushi był dużo prostszy, ponieważ w Warszawie istniało zaledwie kilka knajp serwujących tego typu dania. Współcześnie sytuacja ta diametralnie się zmieniła i lokali z sushi jest jak na pęczki, co najmniej w każdej dzielnicy znajduje się jedna restauracja tego rodzaju. Nie ma się więc co dziwić, że wybór ten może przysporzyć wiele trudności. Gdzie zatem można zjeść smaczne sushi w Warszawie? Oto kilka przykładów miejsc, serwujących dobre sushi.

Sushi Bistro – Warszawa Ursynów, Praga, Ursus i Żoliborz

To sieć restauracji, znajdująca się w kilku dzielnicach Warszawy, a dokładnie na Ursynowie, Pradze, Ursusie i Żoliborzu. Sushi Bistro serwuje różne sushi sety, od tych klasycznych po tatary czy tempurę. Prócz sushi w restauracji można zamówić klasyczne menu lunchowe. W tygodniu, w godzinach obiadowych dostępne są przeróżne sety dostępne w promocyjnych cenach.

Oto Sushi – sushi warszawa praga

Oto Sushi to knajpka wpisująca się w kategorię: sushi warszawa praga. Szósty rok z rzędu oznaczona została certyfikatem jakości Trip Advisor oraz była zwycięzcą ogólnopolskiego rankingu Top Takeaway – Najlepsze Restauracje. Ulokowana jest przy ulicy Nowy Świat 46. Restauracja zachowuje szacunek dla japońskiej tradycji, łącząc ją z otwartością na nowe smaki. W ofercie znajdują się tradycyjne nigiri, maki, sashimi czy nowoczesne fusion.

Gdzie na sushi w Warszawie?

Sushi Maestro

To lokal znajdujący się przy ulicy Sowińskiego oraz przy ulicy Sokratesa. Podobnie jak we wcześniejszym przykładzie  restauracja stanowi połączenie tradycyjnej japońskiej kuchni z kuchnią fusion. Dostępne są dania dedykowane osobom będącym na diecie wegetariańskiej, wegańskiej czy bezglutenowej. W karcie znajdują się takie pozycje jak futomaki, hosomaki, nigiri, ramen, makaron udon czy kurczak teriyaki.

Tobiko Sushi

To lokal znajdujący się przy ulicy Obrzeżnej 1, oferujący hosomaki, futomaki, california maki w różnych odsłonach. Miłośnicy tatarów mogą dostać tam tatar z łososia czy krewetek, wyjątkowe zupy np. z glonami wakame i przeróżne desery. W knajpie tej wprowadzane jest menu sezonowe, gdzie przykładowo w maju załapać się można na futomaki ze szparagami. To co wyróżnia tę knajpę to z pewnością obecność właściciela, który jest na sali i chętnie nawiązuje rozmowy z przybyłymi gośćmi.

Art Sushi

To kolejny lokal sushi, znajdujący się przy ulicy Nowogrodzkiej 65. Prócz dań kuchni japońskiej dostępne są także dania koreańskie. Gromadzi zwolenników standardowego sushi Futomaki, American roll czy Tempura maki. W ofercie występuje wiele ciekawych dań takich jak np. zupa miso czy yaki udon. Art Sushi cechuje minimalistycznych wystrój i znana jest z tego, że potrawy są podawane na ręcznie wykonywanej ceramice.

Pracownia Sushi Wola

To lokal z ponad dziesięcioletnią tradycją, znajdujący się przy ulicy Kolejowej 45/U10. Serwuje potrawy dopieszczone w każdym detalu oraz sushi w różnych rozmiarach. Do ciekawych potraw zalicza się stek z łososia czy makaron z krewetkami.

Jak widać miejsc w Warszawie, w których można zjeść dobre sushi jest sporo, więc z pewnością każdy znajdzie lokal dopasowany do własnych potrzeb.